Legutóbbi képzés, amin részt vettem a Tőkeakadémia volt. Ezt a 4 napos képzést a HIPA szervezte, ami a Külgazdasági- és Külügyminisztérium irányítása alatt működő befektetésösztönzéssel foglalkozó menedzsment-tanácsadó ügynökség. Szakmai tanácsokat nyújt, szakmai rendezvényeket szervez, közvetít nemzetközi és magyar kis- és középvállalatok között, beszállítói képzéseket szervez.A képzéssorozat témája a cégbe történő forrás és tőkebevonás volt. Előadások és kerekasztal beszélgetések formájában interaktív módon haladtunk végig a projektek gondolati-, pénzügyi tervezésétől, a befektetőknek való prezentálásán át, a szerződéskötéshez szükséges jogi tudnivalókig. A kerekasztal beszélgetésekben befektetők, kockázati tőke alapkezelők és cégek képviselői voltak, akik sikeres tőkebevonást hajtottak végre. Volt lehetősége a résztvevő cégeknek saját projektjük próba prezentálására.
![]() |
![]() |
Felsorolok pár „kedvenc” előadót, akiknek külön köszönöm az előadását: Horgos Lénárd (ABSOLVO Consulting Kft) Csiszér Dénes (Value-IT), Szigetlaki Zsolt (Yaw VR), Meretei Barbara (szervezetfejlesztési tanácsadó).
A BÉT (Budapesti Érték Tőzsde) is remek bemutatkozót tartott és beszámolt több programról amelyek segíti a közepes vállalatokat a tőzsdei kibocsátás útján haladni. Mind ehhez szakmai és pénzügyi támogatást is nyújt.
A Hiventures az a szervezet Magyarországon, aki uniós forrásból kockázati tőkét tud biztosítani, akár ötlet fázisban lévő projektekhez! Nincs olyan kifogás, hogy nincs pénzem az ötlet megvalósítására ezután. Bele kell tenni a munkát és prezentálni!!! Első körben 9 millió forint, második körben 30 millió forint, a harmadik kör már 100 millió forintos nagyságrendű összegeket lehet bevonni.
A képzéssorozat szervezése protokolláris szinten volt, köszönet érte a szervezőken Holly Sára HIPA vezető tanácsadónak és Heffner Róberta a HIPA főosztályvezető-helyettesének és csapatuknak.